Hem entregat més de 10.000 roses per fer possible un Sant Jordi en Companyia

Imatge
Badalona Sant Jordi

Després de 3 anys sense poder fer-ho, aquest 2023 hem tornat a entregar roses a les residències de Catalunya. Prop de 100 centres han rebut les roses d’Amics de la Gent Gran i persones voluntàries de l’entitat han fet entrega durant tota la setmana del 17 d’abril. En total, s’han repartit més de 10.000 roses que han permès a milers de persones grans celebrar en companyia la tradició d’un dia tan especial com la Diada de Sant Jordi.

Com cada any, moltes personalitats han tornat a acompanyar-nos en aquest dia i han fet lliurament de roses i llibres a persones grans de l'entitat. Hem comptat amb la participació de personalitats il·lustres del món de la cultura, la restauració o el periodisme, així com de càrrecs electes dels diferents municipis on tenim delegació.

PG i PV Girona

 

Sant Jordi és una data molt especial per la nostra entitat. És un moment de compartir temps i experiències i, per això, la nostra acció social posa el focus en diverses iniciatives, amb l’objectiu de fer realitat un Sant Jordi en Companyia:

  • Lliurament de 10.000 roses i llibres per un #SantJordiEnCompanyia: les persones grans que acompanyem han rebut roses de la mà de les persones voluntàries. A més, gràcies a la donació de diverses editorials, també han rebut un llibre escollit per la persona voluntària que els acompanya i un punt de llibre de la Fundació. En total, s’han entregat més de 3.000 llibres.
  • Suport a les residències: una de les accions més emotives d’aquest Sant Jordi, ha estat tornar a portar roses a les residències. Després de que la situació sanitària hagi impedit aquesta acció durant els darrers 3 anys, aquest 2023 totes les persones grans de prop de 100 residències han rebut una rosa de mans de persones voluntàries.
  • Punts de venda de roses: hem disposat de 12 parades de venta de roses a diferents ciutats del territori: Barcelona, Girona, Tarragona, Vilanova, Badalona, Sant Adrià del Besós, Sant Cugat, Granollers, Sabadell i Móra la Nova. 
  • Activitats locals: a moltes de les nostres delegacions hem organitzat activitats locals durant la setmana del 17 de abril, com ara tallers temàtics, trobades, tertúlies, esmorzars i berenars que han permès a les persones grans de l’entitat gaudir en companyia d’una de les festivitats més especials i emotives de l’any.

 

Sant Jordi_Lleida

 

Totes aquestes accions han estat possibles gràcies a la dedicació de totes les persones voluntàries de la nostra entitat a Catalunya. Per això, volem mostrar el nostre reconeixement i agraïment a tot el voluntariat de tots els municipis de les províncies de Barcelona, Girona, Lleida i Tarragona.

 

Gràcies per fer possible un nou Sant Jordi en Companyia!

 

Compartir

Artículos relacionados